BEDERNÍ SVALY PSOAS

termíny kurzů a přihláška

Cyklus seminářů

BEDERNÍ SVALY Psoas

Na kurzech Bederních svalů Psoas se naučíte velmi jemné nemanipulující techniky. Skrze dech, sílu vibrace zvuku a malé fluidní pohyby (připomínají meditativní pohyby). Je to spíše hraní si a zkoumání, prožívání, pozorování procesů v těle, objevování moudrosti těla a možnosti sebe uzdravování. 

Budeme pracovat velice jemně na základě principů tekutinového těla. Naše tělo obsahuje veliké množství vody a voda hraje stěžejní roli v našem organismu. Přes vnitřní vodu můžeme jít hluboko do sebe a rozvíjet zdraví, vnitřní klid a integritu

Naše tělo ví, co potřebuje. Naše tělo je příběh. Společně budeme poznávat hluboký potenciál našeho těla. Psoas je propojen s limbickým systémem. Proto benefity nepocítíme pouze na úrovni těla, ale i mysli, emocí a ducha. Práce s tekutinovým tělem otevírá i hluboká témata a emoční bloky, které čekají na uvolnění. Otevírají se ale pouze ty, na které máte zrovna v danou chvíli potenciál je zvládnout. 

Koncept tekutinového těla je založen na velice jednoduchých technikách a nabízí nám možnost pečovat o své zdraví každý den. Kdykoliv, kdekoliv, za jakýchkoliv okolností, do nejvyššího věku, v jakémkoliv zdravotním stavu i třeba po úrazu. A to v té největší hloubce, jemnosti a sebelásce. Učit se důvěřovat svému tělu je jeden ze stěžejních principů. Inspirováno Continuum Movement a Michaela Cusanová.

Bolí vás záda nebo máte hlubší obtíže?
 

Bederní svaly Psoas
• Jsou nejhlubším svalem v těle a jediným svalem,
který propojuje horní část trupu s  dolními končetinami

• Velmi citlivě reaguje na stres, emoce, napětí,
životní traumata, sedavý způsob života

• Často bývá stažený už od narození

• Příjemný průběh porodu se neobejde bez uvolněného Psoatu

• Sportovci mívají často velmi stažený Psoas

• Se staženým a vysušeným psoatem může souviset
neuvěřitelně mnoho obtíží


Co vás na kurzu čeká?

• Noření se do hloubek svého těla - BÝT přítomni ve svém těle

• Sebe učení a sebe léčení celého organismu

• Opečovávání a vyživování svého těla

• Léčení emočních vzorců, psychiky - uvolňují se pouze ty, na které máme v danou chvíli potenciál je zvládnout

• Učíme se důvěřovat svému tělu, učíme se pozornosti, hluboké relaxaci a uvolňování

• Témata: vyživení a posílení středu, uvolňování bránice, opečovávání ledvin,
páteře, kyčlí, kloubů, nervové soustavy, ženská témata, sexualita...


Neznám lepší způsob, jak uvolňovat napětí ve svém těle, na úrovni orgánů, tkání a buněk. Když uvolňujeme své tělo, vždy uvolňujeme i svou mysl. Je to velmi hluboká a krásná praxe. Vítám vás na společné cestě :) "Uzdravení nachází člověk sám v sobě"

Péče o Psoas a ladění nervové soustavy

Na kurzu budeme objevovat souvislosti, jak náš nervový systém pracuje a jak ovlivňuje nejen naše orgány a zdraví, ale i naše sociální prožívání.

Cítím se v bezpečí? Jsem spojená se sebou a druhými? Dovolím si důvěřovat? Dovolím si intimitu? Jsem klidná? Dýchá se mi lehce? Jsem schopná myslet jasně? Cítím se uvolněně? Cítím lásku a jsem schopná opravdu milovat?

Co vás čeká: hluboké spočinutí ve svém těle, jemný pomalý fluidní pohyb, neusilování, laskavost, budování důvěry, dech, dotek, síla vibrace zvuku - to jsou prostředky, se kterými budeme pracovat, a které si odnesete jako nástroje pro domácí praxi.

Uvoňování nervového systému považuji za nezbytnost pro naši spokojenost tady na zemi

    S sebou si vezměte více vrstevnaté oblečení a 2 deky (při cvičení můžete pociťovat zimu - v hloubce těla bývá "zamrznutí"). Součástí kurzu jsou i materiály ke cvičení.Ledviny a bederní svaly PSOAS

Na kurzu budeme objevovat souvislosti mezi hlubokým středem a ledvinami. Staří Taoisté považovali ledviny za kolébku života, zdroj naší životní energie. Ledviny, páteř a bederní svaly Psos tvoří energetický střed našeho těla. Ledviny jsou tím nejdůležitějším orgánem pro ženské zdraví, pánevní dno, hormonální rovnováhu, jinovou sexualitu vč. schopnosti a délky orgasmu. Emocí ledvin je strach. Budeme se věnovat tématu LEDVIN jako symbolu BEZPEČÍ, LÁSKY, sexuality, prenatálního období.

Ve své praxi budeme zkoumat prožitky pomocí naslouchání, dechu, síle vibrací zvuku, jemného fluidního pohybu, neusilování, a tím si projevovat tu nejjemnější péči a výživu vedoucí k psychosomatickému uzdravování. Tělo je náš příběh a my vstupujeme do vlastního mystéria.

Co si odneseš do běžného života?

Dozvíš se o symbolice ledvin a Psoas v těch nejširších souvislostech, zkontaktuješ se se svými ledvninami v rámci jemného tekutinového pole, naučíš se jim porozumět, nabereš ispiraci do každodenního života, jak můžeš esenci ledvin hluboce vyživovat a pečovat o ně, rozpouště své bloky, probouzet sílu středu.

    S sebou si vezměte více vrstevnaté oblečení a 2 deky (při cvičení můžete pociťovat zimu - v hloubce těla bývá "zamrznutí"). Součástí kurzu jsou i materiály ke cvičení.


PÁNEV - KYČLE - PSOAS

Nejvíce hlubokých témat máme my ženy ukrytých právě v pánvi a také v kyčlích.

Pokud jsi na své cestě poznání a seberozvoje jakkoli daleko, nebo se teprve rozkoukáváš, vřele doporučuji začít nejdřív ode dna, tedy ze své pánve, ze svého středu. Tam začal náš život, odtud vyvěrá nekonečný zdroj naší životní energie.

Tématem pánve je: Pevnost. Ukotvení se v životě. Jak já si stojím ve svém životě. Stabilita.

Ne ale rigidita. Naopak, ponořením se do jemné síly svého tekutinového těla zjistíš, že teprve uvolněná pánev ti přináší stabilitu a pevnou základnu do života. Svou vnitřní sílu máme možnost budovat takto jemným klidným fluidním způsobem. Aby mohla životní energie (samozřejmě i ta sexuální) volně proudit, abys ji neztrácela s každým krokem. Abys žila svůj život autenticky, ve své síle.

Co si odneseš do běžného života?

Navnímáš si souvislosti ve svém těle, získáš lepší kontakt se sebou (potíže s kyčlemi a některé ženské nebo jiné nemoci se opakují často i rodově).

Získáš zkušenost, jak se ponořit do hluboké praxe. Budeš rozvíjet své schopnosti citlivosti, pozornosti, zkoumání, pozorování hloubky svého tekutinového těla. Budeš se učit dostávat se do kontaktu se svou léčivou silou a odevzdávat se jí. Ponoříš se do příběhu svého těla a naslouchat tématům kyčlí.

 Psoas je svalem duše a s tématem pánve a kyčlí vždy velmi úzce souvisí. Pokud máš omezený rozsah pohybu kyčlí nebo jakékoliv potíže s kyčlemi, vždy je potřeba uvolňovat a prodlužovat i hluboké svaly bederní. Dech, síla zvuku a fluidní pohyb je psychosomatickou medicínou pro naše tělo. 

S sebou více vrstevnaté oblečení a 2 deky (při cvičení můžete pociťovat zimu - v hloubce těla bývá "zamrznutí"). Součástí kurzu jsou i materiály ke cvičení

- Na všechny kurzy vám může přispět vaše ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA nebo ZAMĚSTNAVATEL z fondu FKSP -

TERMÍNY KURZŮ

Prohlédni si další kurzy

KDYŽ NEJSI ŠŤASTNÁ TY,
JAK MAJÍ BÝT ŠŤASTNÍ LIDÉ KOLEM TEBE?

- DÁRKOVÝ POUKAZ zaručeně potěší každou ženu -

- Na všechny kurzy vám může přispět
vaše ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA
nebo ZAMĚSTNAVATEL z fondu FKSP -