Výsledky z výzkumu Dinah Rodrigues

05.12.2019

Nepřestávám obdivovat, jak je naše tělo moudré, jak má neuvěřitelné samouzdravující schopnosti. Když se ženy po absolvování kurzu Hormonální jógy ozvou a podělí se o svou velkou radost, jak se jim zlepšuje zdraví, celkově se jim daří lépe, mají více energie a větší chuť do života a hlavně začínají vnímat své tělo... vždycky pociťuji obrovskou radost :)

V roce 1993 se Dinah Rodrigues, autorka sestavy, rozhodla uskutečnit vědecký výzkum účinnosti své metody Hormonální jógy pro ženy. Účastnice jejich kurzů vykazovaly po cvičení vynikající výsledky např. návaly horka, suchost urogenitální oblasti, emoční nestabilita, nespavost, únava, deprese, migréna, neplodnost, vypadávání vlasů, atd. a na další problémy spojené s hormonální nerovnováhou. Pro kontrolu výsledků si účastnice před započetím nechaly udělat test hladiny ženských hormonů (estradiolu) z krve, který opakovaly každé 4 měsíce, a pro vyhodnocení intenzity symptomů vyplňovaly každý měsíc dotazník.

VÝSLEDKY VÝZKUMU
Výsledky výzkumu byly velmi dobré. U 100% účastnic došlo po 3 - 4 měsících praktikování hormonální jógy k vymizení příznaků zcela bez používání léků, a pokud nějaký symptom pociťovaly, byla jeho intenzita blízká nule.

HORMONÁLNÍ HLADINA 
Hormonální hladina v průměru narostla o 254% za 4 měsíce, při 30-ti minutovém cvičení 16 dní v měsíci.

VĚK ÚČASTNIC
Průměrný věk účastnic byl 47 let, avšak pokročilejší věk nebyl překážkou, u žen po 70-ce byly aktivovány vaječníky, zvýšila se hladina estrogenu a symptomy vymizely.

EMOCIONÁLNÍ SYMPTOMY
Podrážděnost, neurastenie, emoční labilita, plačtivost, nespavost, neklid, stres a jiné emocionální symptomy jako nerozhodnost, únava a deprese zmizely po 2 až 3 měsících cvičení. U 100% žen zcela vymizel premenstruační syndrom, migréna, stres a panika, nebo byla jejich intenzita blízká nule. Pokles hormonální hladiny je bezpochyby důležitou příčinou těchto symptomů. Terapie Hormonální jógou nejen znovu aktivuje produkci hormonů v těle, ale podporuje také emocionální rovnováhu a pomáhá eliminovat tyto symptomy.

PŘEDČASNÁ MENOPAUZA
Také u mladších žen může dojít k hormonálním problémům. Např. předčasná menopauza se může objevit již před 30. rokem věku a způsobit neplodnost i psychické problémy. Příčiny mohou být různé - emocionální šok, náročný trénink, velmi nízká tělesná hmotnost atd. Díky Hormonální józe mohla být v těchto případech hormonální hladina normalizována a obnovena plodnost.

PREMENSTRUAČNÍ SYNDROM, POLYCYSTICKÉ VAJEČNÍKY, NEPLODNOST
I ženy před 40 mohou mít hormonální problémy jako je premenstruační symptom (PMS) a polycystické vaječníky (PCO), které se stále častěji objevují u ještě mladších žen. Po 3 - 4 měsících cvičení Hormonální jógy se vaječníky opět normalizovaly, cysty zcela zmizely a také menstruace se normalizovala. Polycystické vaječníky zpravidla způsobují neplodnost. U účastnic mého výzkumu vedlo 4 - 6timěsíční cvičení u 80% případů k plánovanému otěhotnění.

PADÁNÍ VLASŮ, SUCHÁ PLEŤ A LÁMAVÉ NEHTY
Tyto symptomy jsou také výsledkem snížení hormonální hladiny. Terapie Hormonální jógou tyto symptomy eliminuje, ale doporučuje se navíc dodatečná péče. Na svých kurzech učím ženy, aby plně důvěřovaly svému tělu a staraly se o něj, učily se vnímat své tělo a jeho projevy. Třicetiminutové cvičení hormonální sestavy denně může velmi rychle změnit náš život ke zdraví a spokojenosti:)

S láskou
Petra