Po cvičení horký čaj

20.08.2018

I bylinky umí krásně vylaďovat ženský hormonální systém, hodí se ke zmírňování menstruačních obtíží nebo v menopauze ke zmírnění nepříjemných příznaků. Nemusíme čekat na zimu, kdy přímo prahneme po teplém čaji na zahřátí. Už teď, v horkých dnech, se dá popíjet lahodný ženský čaj z našich českých bylinek. Příjemně uhasí žízeň, ať už je teplý nebo vychlazený.

Příroda pro ženy
Mezi moje nejoblíbenější bylinky na čaj patří listy maliníku, ostružiníku a jahodníku. Působí jako výborná prevence. Vylaďují ženský hormonální systém, posilují ženské pohlavní orgány a obsahují cenné minerály a vitamíny. Největší sílu mají tyto bylinky v době květu. Dají se ale sbírat téměř celou sezónu - tedy od brzkého jara, kdy raší první lístečky, až do konce podzimu. Každé procházky v lese se tak dá využít k natrhání cenných lístků. Já se nikdy nedokážu vrátit z lesa, aniž bych v bočních kapsách batohu neměla aspoň nějaký úlovek na zimu z darů naší přírody. No náš ženský pud sběraček je nejspíš stále v nás :)

Po cvičení bylinky
Hodně důležité je vždy po cvičení pořádně doplnit tekutiny. Pokud si chcete ještě prohloubit účinky Hormonální jógy, doporučuje se po cvičení sestavy popájet teplý až horký čaj. Ženské bylinky ještě znásobují účinek cvičení, podporují vyplavování škodlivin. Dochází také k prodloužení relaxace celého těla, hlavně prokrvená oblast pánve si přímo libuje po každém doušku teplého nápoje, oblast břicha se krásně prohřívá. A to nám ženám velmi svědčí.

Odpočinek, jen v minutách 
Popájení ženských čajů pomáhá i v období, kdy si naše tělo žádá více klidu a odpočinku, třeba v období menstruace. A že nemáme věčně čas a že ten den tak rychle utíká, to je pravda. Ale i pár minut strávených příjemně stojí za to a určitě pomáhá :)