Nezapomenutelné setkání s Dinah Rodrigues

22.07.2018

Začátkem července zakončila autorka Hormonální jógové terapie Dinah Rodrigues svou přednáškou pro odbornou i laickou veřejnost svou tříměsíční cestu po Evropě. Nemohla jsem jinak. Omluvila jsem se rodině, přerušila svou dovolenou a rozjela se za paní Dinah do Prahy. Přiznávám, že asi nejvíce jsem byla zvědavá na samotnou Dinah, protože ona je pro mě živoucí reklamou na tuto skvělou metodu, která pomáhá tolika lidem po celém světě.

Mýty o stáří?
Letos v květnu oslavila 91 narozeniny a stále vypadá neuvěřitelně nádherně - je vitální, energická, s jiskrou v oku, štíhlá, s grácií... Ona i se svým manželem, který letos oslaví 99 narozeniny, boří mýty o našich programech v hlavě o nepříjemném stárnutí a stáří. Určitě jste už někdy slyšeli výroky typu: "...Po čtyřícítce pořád svělé, ale už to nějak není ono. Po padesátce - ty nebereš léky na tlak? Po šedesátce - to je hrůza, jsem stará/ý. Pokud v sedmdesáti nebereš hrst léků, nemáš špatného doktora?"

Jaké je tajemství vitality Dinah Rodrigues?
A jaké je tajemství paní Dinah? Samozřejmě cvičení Hormonální jógy. K tomu žije zdravě. Říká, že v ničem se extra neomezuje, ale jí vyváženou stravu. Není vegetariánka. Doporučuje jíst aspoň jednou v týdnu červené maso a ryby. Jí spoustu ovoce, zeleniny, luštěnin, salátů. Je aktivní, má ráda plavání, aqua aerobik, ráda pobývá v přírodě, ráda se směje...

Co Dinah činí šťastnou?
Ve své přednášce se s námi podělila o to, že má obrovskou radost z pozitivních ohlasů po cvičení hormonální jógy. Výsledky přicházejí velmi rychle. Její metoda pomáhá ženám všeho věku a začít lze kdykoliv. Paní Dinah vzpomínala svou žákyni, která začala se cvičením HJ v 80! Hormonální jóga pomáhá i mužům. Ano i pro ty vytvořila sestavu, která mimo jiné zvyšuje testosteron a napomáhá plodnosti mužů. Dále vyvinula HJ pro autoimunitní onemocnění jako je diabetes I. a II. typu, HJ pomáhá i při potížích se štítnou žlázou a pod. Dinah je šťastná, když dostává reakce od manželů, že po cvičení HJ to jejich ženám nějak víc sluší, jsou společenštější, mají chuť na sex, zkrátka rozkvetly. HJ zvyšuje hladinu estrogenů, ženy se cítí mladší, třeba o dvacet let, jsou zdravé, šťastné a spokojené.

Pro ženy, které bývávají často podrážděné, emocionálně nestabilní, doporučuje navíc paní Rodrigues každý večer 5 min před spaním jedno dechové - pranajamatické a jedno protistresové cvičení. Hormonální jóga léčí také neplodnost, často přichází zoufalé ženy i po opakovaném umělém oplodnění. Je obrovsky šťastná za děti, které se narodily po cvičení hormnonální jógy a říká jim "děti hormonální terapie" a už je jich spousta.

Nadějí mnoha žen
Zakladatelka Hormonální jógové terapie je opravdu jedinečná, úžasná žena. Určitě je živoucí motivací pro mnoho žen, jak si udržet zdraví, vitalitu a chuť do života i ve vysokém věku. Je i mým vzorem. Při pohledu na paní Dinah si neskromně plánuji takové stáří i já :)

Něco málo z dotazů paní Dinah Rodrigues:

  • "Po víkendovém kurzu HJ jsem velmi rychle zhubla 2 kg." Dinah Rodrigues odpovídá, že paní nezhubla tuk, ale zadržovanou vodu v těle. Při cvičení HJT totiž dochází nejen ke stimulaci žláz s vnitřní sekrecí, ale i jater, ledvin a pod. I ostatní orgány v těle začnou lépe pracovat a dostaví se i další výsledky, jako je např. hubnutí. Podobné je to třeba se zácpou. Žena, která cvičí HJT nemůže trpět takovými obtížemi, střeva jsou dostatečně aktivována.
  • "Mám cvičit HJT už ve 30 letech?" Pokud se chce žena cítit vitálnější, uvolněná, zvýšit si libido, získat energii pro sport, umění, práci nebo své zájmy, potom ano, říká paní Dinah.
  • "Pomáhá cvičení HJ pokud mám akné?" Z odpovědi paní Rodrigues ano, často bývá akné způsobeno hormonální nerovnováhou. HJ pomáhá.
  • "Můžu cvičit HJ při chronickém zánětu štítné žlázy - Hashimotově chorobě?" Ano, HJ léčí a aktivuje štítnou žlázu, uvádí Dihan.