Nejčastější chyba při cvičení HJT

16.02.2018

Od mnoha z vás dostávám zprávy, že jim cvičení HJT velmi pomáhá. Kontaktovala mě jedna žena, že sice pravidelně a poctivě cvičí sestavu Hormonální jógy, hodně se jí jí toho už zlepšilo, ale nechápe, proč další výsledky nepřicházejí? Když jsem se jí zeptala, jestli mimo sestavu cvičí i protistresové a dechové cviky, podivila se, že na ty si nikdy ani nevzpomněla. Zakladatelka Hormonální jógové terapie paní Dinah Rodrigues ale považuje pravidelné cvičení protistresových a dechových cvičení za nesmírně důležitou a nedílnou součást terapie. Je totiž prokázané, že stres významě snižuje hladinu ženských pohlavních hormonů.

Často si svůj stres ani neuvědomujeme a považuje za absolutně normální co všechno za den stihneme. A možná se ještě na sebe zlobíme za všechno, co jsme stihnout nestačily. Pokud budeme okamžitě reagovat na každý pocit svého těla jako je podrážděnost, nervozita, únava, sklíčenost... a okamžitě si tento pocit zvědomíme, zařadíme dechové (pranajamatické) cvičení, ihned nastává úleva. Na dechových cvičeních je úžasné to, že okolí si ani nevšimne, že právě teď vědomě dýcháte. Při tom stačí tak málo, pracovat se svým tělem a poznávat ho:) Výsledky se dostavují neuvěřitelně rychle.

Potom nás nemůže jen tak něco vyvést z míry a hladina pohlavních hormonů zůstává vyrovnaná. Protistresové cviky je dobré provádět před spaním. Nejen, že navodí spánek, ale zvyšují i jeho kvalitu a hloubku. Potom se tělo dokáže krásně zregenerovat a my se ráno budíme odpočaté a s chutí do nového dne.

Čím častěji budete provádět protistresová a dechová cvičení, tím lépe budou fungovat a zvyšovat účinnost Hormonální jógové terapie.

Všem ženám přeju hodně radosti a úspěchů při cviční Hormonální jógy :) Petra