KAŽDODENNÍ VÝČITKY... zase jsem dnes necvičila

04.06.2021

Také si často postesknete, že den uteče jako voda a vy uléháte do postele s výčitkou "zase jsem dnes necvičila?" Dobře víme, že naše tělo pravidelné cvičení přímo zbožňuje, bývá nám moc dobře nejen po těle, ale hlavně na duši, máme daleko víc energie radostně zvládat každý den. Ale když nám najet do pravidelnosti zkrátka nejde? Výčitky nám nepřidají.


POŘÁDEK, ŘÁD, DISCIPLÍNA

Pojďme se na to podívat z druhé strany. Každý orgán, každá buňka v našem těle neúnavně pracuje, nemůže si dovolit vynechat ani na chvilinku. Každá buňka v našem těle je zapojena do dokonalého řádu, dokonalého pořádku, do dokonalého systému.

A pokud se snažíme "opravdu" pěstovat zdraví, vnitřní laskavost a sebelásku, bez pravidelné trpělivé každodenní práce to nejde. Takže s chutí do toho:) Ale pokud zase nic?


ZDROJE

Tak až budete večer uléhat do postele, můžete si promítnout celý svůj den a říct si, tak sice jsem dnes necvičila, ale něco jsem pro sebe přeci udělala. Byla jsem se projít, načerpala jsem sílu v přírodě, zazpívala si, jen tak si zatančila, několikrát za den jsem se vědomě prodýchávala, vědomě pracovala s myslí - zastavovala své dotěrné myšlenky, ráno po probuzení jsem si dělala dechová cvičení, přes den pak ještě mnohokrát... Vždycky, když přišel už první pocit únavy nebo vnitřního neklidu, napětí, podrážděnosti. No a večer těsně před usnutím zase. A pokud svoje domácí cvičení provádím opravdu velmi velmi vědomě, s úplnou pozorností, pak má pro nás stonásobný účinek než hodinové mechanické odcvičení...


KDY

Totiš ráno po probuzení a večer těsně před usnutím jsou ty nejlepší chvilky pro práci na sobě. Pracovat si takhle neustále, kdykoliv, kdekoliv, pohrávat si se svým dechem - duchem, nás nestojí nic, jen okamžiky času. Výmluva, že nemám čas, neobstojí.

Přáním nás všech je, asi bez rozdílu, žít štěstný a spokojený život, pociťovat hluboký vnitřní klid, ukotvení, lásku, naplnění... A bez pravidelné práce na sobě to nejde.