CVIČÍTE RÁDY JÓGU VENKU?

17.06.2021

Cvičit jógu venku je opravdu jedna velká romantika. Chtělo by se závidět všem, co mají zahrádku nebo aspoň balkon a můžou si každé ráno nebo večer zacvičit venku na čerstvém vzduchu, od jara do podzimu.

Ano, já mám to štěstí a každý den můžu cvičit na zahradě a taky toho využívám. Jemný vánek vám prolétne kolem tváře, cítíte ty vůně kytek, ten zpěv ptáků, ševelení stromů, hřejivé paprsky sluníčka,... zkrátka božské, slast, ráj na zemi.

ÚSKALÍ
Ale z božské romantiky nás občas může něco vyvést a možná přichází i vztek. Taky máte díky větru stále pramínky vlasů v puse nebo přes oči? Taky vám mravenci zalézají bůhví kam po těle? Hmyz dotírá a štípe, máte potřebu se ohánět, když se vám konečně podařilo ztišení? Ptáci krákorají ve větvích přímo nad vámi? Kolem prosviští auto? Zahouká sanitka? Taky k vám doléhá ten příšerný hluk z ulice?

ZKOUŠKY
Já jsem venkovní cvičení na jógamatce vzdala, to si nechávám na doma, boj s mravenci nemůžu nikdy vyhrát :) Ale meditativní, stojné, výdržové pozice venku miluju, těmi začínám každé ráno. A všechny ty vzruchy, co kazí mé usebrání, beru jako zkoušku. Totálně tiché místo na zemi stejně neexistuje. Takže opět platí staré jógové pravidlo, vtíravou myšlenku nebo okolní ruch sice zaznamenám, ale nehodnotím, nenavazuju na ni. Pomalu a trpělivě se opět vracím k dechu a hlubokému vnitřnímu klidu.

STOJÍ TO ZA TO
Přesto, přese všechno. Teplé dny jsou jako stvořené ke cvičení na zahradě, na chatě, na dovolené, u vody.... Příroda je chrám, je pro nás velkým nenahraditelným zdrojem, to všichni víme. Cvičit jógu nebo koncentrační techniky - naboso venku - určitě stojí za to :)


Přeji nám všem krásné svobodné léto na čerstvém vzduchu:)

Petra