CVIČÍM DOBŘE? Potřebuju důkaz.

07.04.2022

Pokud patříš mezi dynamické ženy, spíše zaměřené na výkon, může tě na semináři Cvičení pánevního dna zaskočit jedna věc. Pochybnost - cvičím správně? Dělám to vůbec nebo si to jen představuju? Cvičení pánevního dna se provádí ve veliké jemnosti. Ale na to nebýváme zvyklí. Už jen "pouhé" zaměření pozornosti dělá s našim zdraví divy.

Já sice velice ráda a trpělivě ujišťuji, že určitě cvičíš správně, ale Tomáš byl taky dlouho nevěřící, že. Co se v tom našem těle nedá změřit, zvážit, čeho se nedá dotknout, jako by nebylo. To je ta naše racionální mysl. Nevadí.

Je dostatečným důkazem, že jsem cvičila dobře, když po skončení semináře cítím svůj podbřišek, jako by se chystala menstruace nebo přijde menstruace dřív (klidně i o 14 dní), nebo se už během pár měsíců upraví dlouholetá bolest zad, esíček, že žena i do měsíce otěhotní, že se zpravidelní menstruace a upraví PMS...A tím výčet samozřejmě zdaleka nekončí.

Že je pánev centrem naší životní energie, ženské síly, radosti a vitality... je nejlepší zakusit na vlastní tělo. Přestože se to nedá zvážit, změřit ani nahmatat. Pro mě je největším důkazem zdraví, pocit životního štěstí a naplnění, spokojenost. Zdá se to někomu málo?